jacek@inos.waw.pl - awarie, sprawy techniczne
kaczoro@plusnet.pl - awarie, sprawy finansowe

 
Aktualności
Wprowadzenie
Tryby Active i Passive
Ściąganie klienta DC
Instalacja klienta DC
Konfiguracja klienta DC
Jak się zrobić Active
Korzystanie z programu
Pobierz program
Regulamin
Operatorzy HUBa
Pomoc

K O R Z Y S T A N I E   z   P R O G R A M U   DC


Uff.. już wszystko działa, teraz tylko nauczyć się tego używać. No więc sprawa pierwsza – jak przejrzeć jakie pliki udostępnia użytkownik? Klikamy dwukrotnie na jego nazwę użytkownika, to wszystko. Za chwilke powinno sie nam pokazać coś takiego (zbieżnosc ksywek jest przypadkowa):


Gdy zachce się nam ściągnąć którys z plików (lub cały katalog), klikamy na niego prawym przyciskiem myszki i wybieramy „ściągnij”, lub „download”, zależnie od tego jakiej wersji językowej programu używamy. Zauważ, że na spodzie okienka pojawiły mi sie zakładki – u mnie są to „Favorite Hubs”, „Search Spy”, „Klaudyny.waw.pl”, „[K16]Torn”. Zakładka fioletowa to lista plików użytkownika. Zakładka zielona – lista użytkowników na HUB’ie, oraz główne okienko rozmów. Jesli wiemy czego poszukujemy, ale nie wiemy u którego użytkownika może coś takiego być, możemy skorzystać z wyszukiwania wśród wszystkich użytkowników. Do tego służy zakładka „Search”. Wywołujemy ją klikajac lupke w górnej części okienka (patrz rysunek poniżej). W pole „szukaj” wpisujemy szukaną nazwe pliku (bądź jej część), ewentualnie wybieramy rodzaj pliku (audio, video, itp.) i klikamy ”szukaj”. W dużej niebieskiej części wyświetla się nam wszystkie pasujące pliki. ściągamy je analogicznie, jak przy ściąganiu od określonego użytkownika – klikamy prawym przyciskiem i wybieramy „ściągnij”, „zapisz”, czy też jak to się tam nazywa.


Przedostatnia sprawa to prywatne wiadomości. Zagadać do kogoś prywatnie możesz tak: klikając prawym guzikiem na jego nazwe na liście i wybrać „wyślij prywatną wiadomość”. Otworzy się zakładka w której piszesz co trzeba. Tak samo Tobie może otworzyc sie nagle zakładka, jesli jakis inny użytkownik czegoś od ciebie zachce. Prywatna rozmowa wyglada np. tak:


Prywatne rozmowy maja jasnoniebieskie zakładki. Ostatnia sprawa na koniec, to to żeby nie mieć otwartych 40000 zakładek. Jak już jest niepotrzebna – zamknijmy ją klikając „x” w prawym górnym rogu okna (uwaga – są dwa!! Wcisnąć należy ten niższy). No, to już masz podstawowy kurs obsługi DC za sobą. O wszystko możesz sie zawsze pytac użytkowników na hubie (główne okno rozmów), albo prywatnymi wiadomościami bezpośrednio do użytkowników zarządzających – to ci z ikonką z kluczykami. Pamiętaj – możesz ściągać tylko jeśli masz właczony program. Inni mogą ściągać tylko jeśli masz właczony program. Staraj się go nie wyłączać nawet jak robisz coś innego. To że Ty akurat nie potrzebujesz żadnego pliku nie oznacza, że inni nie będą go potrzebowali od Ciebie! I ostatnia przestroga – pamiętaj, że to Ty a nie my odpowiadamy za to co udostępniasz i co ściągasz. My umywamy ręce.

SkinU

GOOD JOB !Wszelkie prawa zastrzeżone!   KLAUDYNY.waw.pl © 2002-2006