jacek@inos.waw.pl - awarie, sprawy techniczne
kaczoro@plusnet.pl - awarie, sprawy finansowe

 
Aktualności
Wprowadzenie
Tryby Active i Passive
Ściąganie klienta DC
Instalacja klienta DC
Konfiguracja klienta DC
Jak się zrobić Active
Korzystanie z programu
Pobierz program
Regulamin
Operatorzy HUBa
Pomoc

W P R O W A D Z E N I E


Witam w tym krótkim dokumencie który przybliży Ci w jaki sposób dokonywać transferów między użytkownikami naszej osiedlówki. Niestety musimy najpierw przebrnąć przez troszkę teorii (nie martw się, to naprawdę nie dużo).

Otóż dane w tej sieci osiedlowej rozpowszechniane sa za pomoca technologii DirectConnect (w skrócie DC). Najszybciej zasadę działania pokaże diagram:


Do skorzystania z technologii DirectConnect potrzebny jest oczywiście odpowiedni program. Program ten będziemy nazywali KLIENTEM. O tym skad wziac ten program, jak go zainstalować, skonfigurować i używac poczytasz w następnych rozdziałach tego podręcznika. Klient sam w sobie oczywiście nie wystarczy. Potrzebne jest jeszcze coś, co będzie „katalogowało” wszystkich użytkowników gotowych wymieniac pliki w sieci DirectConnect. To coś to własnie „HUB”.

Hub pozwala na wyświetlenie użytkowników którzy aktualnie mają właczonego klienta DC, wyszukiwanie pliku wsród innych użytkowników, oraz na pogawedki z innymi użytkownikami sieci, co by pobieranie plików nie było takie nudne. Teraz zastanówmy sie jeszcze troszke nad przesyłaniem plików między użytkownikami.

SkinU
Wszelkie prawa zastrzeżone!   KLAUDYNY.waw.pl © 2002-2006